Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

Édes húsvéti nyuszi torta

Édes húsvéti nyuszi torta

Hozzávalók:

Eszközök:

Díszítési technikák:

Elkészítés:

1. A nyuszi fülét készítsük el 1 nappal előbb. Nyomtassuk ki a nyuszi füle sablont. Helyezzük egy torta alátétre és tegyünk rá sütőpapírt.
fehér nonpareils-t egy kis tálba és tegyük félre.

 

belga fehércsokoládé pasztillát olvasszuk fel a csomagolás utasítása szerint. Töltsük eldobható habzsákba, melyre kis lyukat vágunk. Rajzoljuk meg vele a nyuszi fül körvonalát, majd töltsük ki az egész fület. Azonnal szórjuk meg a az elkészített fehér cukorgyöngyünkkel. A felesleget simítsuk le róla. Hagyjuk a csoki füleket megkötni kb. 10-15 perc.

 

Amikor megkötött fordítsuk meg a füleket. A megmaradt csokit olvasszuk fel újra. Az olvasztott belga fehércsokoládé pasztillával rögzítsük a fülekhez a nyalóka pálcikákat úgy, hogy kb. fele van a pálcikának a fülben. Hagyjuk kötni másnapig.

 

2. Torta sütése.  Készítsük el a tésztát a recept leírása szerint. osszuk el egyenlően 5 részre és a piros színezővel színezzük a tésztákat különböző rózsaszín árnyalatúra. Külön-külön töltsük sütőformába. Fogpiszkáló segítségével a festékkel márványozzuk a tésztánkat. Süssük meg a torta lapokat és hűtsük ki.

 

3. Rakjuk össze a tortát. Készítsük el a málnás vajkrémet a recept utasításait követve.
Készítsünk elő egy eldobható habzsákot a no. 1 A díszítőcsővel és a konyhakész fehér cukormázzal betöltve. Az első torta réteg szélére nyomjunk belőle peremet és ezt töltsük be a málnás krémmel. Helyezzük rá a második réteget. Ismételjük ezt minden rétegnél.
Spatula segítségével vonjuk be a tortánkat fehér cukormázzal.

 

4. Díszítsük a tortát. Piros színezővel színezzünk sötét pirosra 1/4 csésze kész cukormázat, 1/4 csészét közép pirosra és 1/4 csészét halvány pirosra. Fekete színező géllel 1/8 csésze cukormázat színezzünk feketére.

 

Készítsünk elő két eldobható habzsákot no. 3 díszítőcsővel. Egyiket töltsük meg a halvány piros mázzal a másikat a feketével. A halvány pirossal húzzunk egy X-et a torta oldalára a nyuszi szájának. A feketével pedig a szemet és szempillát. A többi pirosat tegyük félra későbbre.
Helyezzük be a füleket a torta tetejébe.

 

Készítsünk elő 3 habzsákot különböző díszítőcsövekkel, egyiket az no. 1M-mel a másikat no. 21-gyel, a harmadikat no. 32-vel. Véletlenszerűen töltsük be a habzsákokat a piros színekkel és esetleg maradék fehér mázzal. Ezekkel nyomjunk rozettákat és csillagokat a nyuszi fül alapjának.

 

Minden hozzávalót és kelléket egy helyen megtalálsz és beszerezhetsz, itt az Édes Ízek oldalán a Termékeink menüpontban. Legyen minél kényelmesebb, átláthatóbb és egyszerűbb a hozzávalók beszerzése, ebben segítünk mi neked!

Tartalomhoz tartozó címkék: húsvéti sütemény receptek

Keresés